Udostępnij:

lpr

Dziś w Jarosławcu odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Biegu po Plaży. Podczas głównego biegu jeden z biegaczy zasłabł. Był to mężczyzna z Bydgoszczy. Na miejsce bardzo szybko dotarła karetka pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec.

56 letni uczestnik biegu był w Jarosławcu bardzo długo reanimowany. Czynności życiowe zostały przywrócone, jednakże biegacza zabrano śmigłowce do szpitala w Koszalinie.

bieg

Start biegu na długości 15 kilometrów odbył się w samo południe. Mężczyzna zasłabł w początkowym etapie tego trudnego biegu. Przypomnijmy, że trasa wiedzie asfaltem, płytami betonowymi, leśnymi ścieżkami i oczywiście po nadmorskim piasku.

Po południu Komenda Powiatowa Policji w Sławnie informuje, że biegacz, który zasłabł podczas biegu niestety zmarł w szpitalu w Koszalinie. O zgonie został powiadomiony prokurator. Będzie też wykonana sekcja zwłok, której zażądała rodzina.

W roku 2016 bieg ukończyło 709 zawodników i zawodniczek. W biegu młodzieżowym uczestniczyło 301 dzieci (w tym 136 dziewcząt).

W Biegu Samorządowy "Burszytn Jarosławca" uczestniczyło 74 biegaczy.