Udostępnij:

bpp

W XXVI Międzynarodowym Biegu Po Plaży w Jarosławcu zwyciężył Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi w czasie 0:49:05. Kolejne miejsca, aż do ósmego zdobyli zawodnicy z Ukrainy. Drugi był Andrzej Starzyński - 0:49:10, a miejsce na podium wywalczył także Wasyl Kowal - 0:49:19. Pierwszy z Polaków był Bartosz Majorczyk zajmując 10. miejsce w klasyfikacji ogólnej (czas 0:55:22).

Wśród kobiet w znakomitym stylu triumfowała Ewelina Paprocka GKS Tęcza (POL) 0:57:53 (zajmując 12. miejsce w klasyfikacji ogólnej). Drugie miejsce wywalczyła kolejna reprezentantka naszego kraju Agnieszka Gortel-Maciuk w czasie 0:58:31, a trzecia była Ukrainka Iryna Rybnyak - 0:58:35.

Na mecie sklasyfikowano 709 zawodników i zawodniczek (ubiegłoroczny rekord wynosi 793 biegaczy).