Udostępnij:

W sobotę 18 października na salach sportowych w Pieszczu, Postominie i Jarosławcu rozgrane zostały mecze eliminacyjne Turnieju Piłki Siatkowej w ramach Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw. Nie wszystkie zgłoszone drużyny dojechały na turniej, jednak nie przeszkodziło to w wyłonieniu najlepszej ósemki.

W grupie A rozegrany został tylko jeden mecz, pomiędzy Pałówkiem, a Pieńkowem, który decydował o pierwszym miejscu w grupie. Zeszłoroczni zwycięzcy turnieju po zaciętym meczu zwyciężyli 2:0.

Grupa A

1. Pałówko – awans
  2. Pieńkowo – awans

W grupie B rozegrano 6 meczy w których bój toczyły drużyny: Pieszcz, Jarosławiec, Nosalin i Staniewice. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Pieszcza, która wygrała wszystkie mecze w stosunku 2:0. Walka o drugie miejsce toczyła się między gospodarzami z Jarosławca i Nosalinem. Pierwszy set padł łupem Nosalina jednak gospodarze podnieśli się i zwyciężyli kolejne 2 partie i cały mecz. Drużyna ze Staniewic również bliska była awansu zwyciężając pierwszy set z Nosalinem, jednak w całym meczu ulegli „sąsiadom” 2:1.

Grupa B

1. Pieszcz – awans
  2. Jarosławiec – awans
  3. Nosalin – awans
  4. Staniewice

W grupie C zameldowały się wszystkie zgłoszone drużyny: Postomino, Naćmierz, Łącko, Chudaczewo, Tyń. Po rozegraniu 10 meczy „każdy z każdym”, komplet punktów wywalczyła drużyna z Postomina. Po dwie porażki zanotowały reprezentacje Naćmierza, Łącka i Chudaczewa, a o kolejności w grupie zgodnie z regulaminem zadecydował stosunek rozegranych setów. Z dobrej strony zaprezentowała się również drużyna Tynia, która po raz pierwszy wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej, jednak rywale okazali się za silni i pozbawili ich awansu. Pechowe 4 miejsce w grupie zajęło również Chudaczewo. Decydującym okazał się przegrany set w zwycięskim meczu z drużyną Naćmierza, który spowodował gorszy bilans setów od drużyn z Łącka i Naćmierza.

Grupa C

1. Postomino – awans
  2. Naćmierz – awans
  3. Łącko – awans
  4. Chudaczewo
  5. Tyń

Turniej finałowy odbędzie się 25 października o godz. 9.00 na sali sportowej przy Zespole Szkół w Postominie. Drużyny rozdzielone zostały do dwóch grup zgodnie z wcześniej ustalonym kluczem.