Udostępnij:

W sobotę 25 października br. na sali sportowej przy Zespole Szkół w Postominie odbył się Finałowy Turniej Piłki Siatkowej rozgrywany w ramach XVII Współzawodnictwa Sołectw 2014. Do finałów zakwalifikowało się 8 zespołów: Pałówko, Postomino, Pieszcz, Nosalin, Jarosławiec, Naćmierz, Łącko, Pieńkowo. Niestety dwie ostatnie wymienione reprezentacje nie stawiły się na turnieju przez co sklasyfikowane zostały „ex aequo” na 8 miejscu.

• Naćmierz

Rywalizacja w grupie A rozpoczęła się meczem pomiędzy Postominem i Jarosławcem. Lepsi okazali się gospodarze, pewnie wygrywając 2 sety do 16 i 20. Najciekawszym meczem było starcie Postomina z Pałówkiem. Mecz był wyrównany i niezwykle zacięty. Pierwszy set padł łupem Pałówka, kolejny Postomina, a wszystko rozstrzygnął tie-break w którym Ci drudzy po walce punkt za punkt wygrali wynikiem 21:19. Bliscy sprawienia niespodzianki byli reprezentanci Jarosławca, którzy stawili opór drużynie z Pałówka i po zaciętym meczu przegrali 2:1.

W grupie B bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Pieszcza, która pewnie zwyciężyła w dwóch meczach stosunkiem 2:0. O drugie miejsce w grupie walczyły drużyny z Nosalina i Naćmierza. Silniejsi okazali się Ci pierwsi wygrywając mecz również 2:0.

Po rozegraniu meczy w grupach bój o 5 miejsce w turnieju stoczyły drużyny z Jarosławca i Naćmierza. Mecz okazał się zacięty, jednak reprezentacja Jarosławca  zachowała zimną krew i w tie-breaku zwyciężyła 15:6.

W przerwie pomiędzy meczami grupowymi, a półfinałami rozegrano również konkurs zagrywki. Zadaniem wyznaczonych dwóch z każdej reprezentacji zawodników było trafienie zagrywaną piłką w będący po drugiej stronie siatki materac. Najlepszy w tej konkurencji okazał się Wiktor Swędrak z Pieszcza, który na 5 zagrywek 3 wykonał celnie, tuż zanim uplasował się Jan Kurkul z Pałówka oraz Jagoda Czyżykowska z Pieszcza.

Następnie rozegrano mecze półfinałowe, pomiędzy Postominem i Nosalinem oraz Pałówkiem i Pieszczem. W pierwszym meczy gospodarze okazali się za silni dla Nosalina i pewnie awansowali do finału. Drugi półfinał toczyły dwie znające się „jak łyse konie” drużyny z Pieszcza i Pałówka, które w każdy wtorek razem trenują na sali sportowej w Pieszczu oraz należą do jednej drużyny reprezentującej Klub „Czarni” Pieszcz w Amatorskiej Powiatowej Lidze Siatkówki w Sławnie. Po dwóch zaciętych meczach rozegranych w grupach drużynie z Pałówka zabrakło sił na reprezentację z Pieszcza, która ten mecz rozgrała bezbłędnie i zwyciężyła w dwóch setach.

W meczu o trzecie miejsce niespodzianką była drużyna z Nosalina, która skazana na porażkę stawiła czoło obrońcom tytułu z poprzedniego roku drużynie Pałówka i wygrała cały mecz 2:0.

Finał okazał się bardzo zacięty. Pierwszy set padł łupem gospodarzy z Postomina, natomiast kolejne dwie partie zwyciężyła ambitna i do końca grająca drużyna z Pieszcza w której ręce przekazano Puchar Wójta Gminy Postomino.

Na zakończenie Turnieju Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Pan Marek Leśniewski przyznał wyróżnienia: najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Czyżykowski z Pieszcza. najstarszym zawodnikiem został Pan Roman Tama z Jarosławca, natomiast Jagoda Czyżykowska (Pieszcz) otrzymała wyróżnienie dla jedynej grającej kobiety.

Wyniki Turnieju Piłki Siatkowej rozgrywanego w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2014: