Udostępnij:

Spis treści

pp-nw-jaroslawiec 62

26 czerwca 2016 roku na jarosławieckiej plaży można było zobaczyć maszerujące osoby z kijkami. To właśnie tego dnia, mimo nienajlepszej pogody, odbył się Puchar Pomorza Nordic Walking w Jarosławcu.

pp-nw-jaroslawiec 26

Miasteczko tej imprezy było usytuowane przy zejściu na plażę nr 8 (pas startowy). Do pokonania były dwie trasy. O godzinie 11:00 wystartowało 55 zawodników na trasę 10 kilometrową (cztery pętle po 2,5km). Trasa zawodów wiodła po plaży oraz po duktach leśnych i kawałek po trawie (pobocze drogi asfaltowej).

Dziesięciokilometrowy marsz ukończyły 54 osoby. Pierwszym zawodnikiem na mecie był Kamil Kliczka ze Szczecina z czasem 1:17:49.05. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Siwak z Rudna osiągając czas 1:18:34.60. Trzecie miejsce zostało zajęte przez Olgierda Depka-Prądzyńskiego z Gdyni (czas 1:19:04.90).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Joanna Stopa z miejscowości Dziemiany (10. miejsce w klasyfikacji ogólnej) z czasem 1:25:50.55.

pp-nw-jaroslawiec 46

Pięć minut po godzinie jedenastej odbył się start krótszej trasy (5 kilometrów), którą wybrało aż 159 osób (ukończyło 150). Pierwszą osobą na mecie 5-cio kilometrowego odcinka był Tomasz Knitter z miejscowości Dziemiany osiągając czas 00:43:01.40. Drugie miejsce na podium wywalczył Michał Głowa z Cieszyna (czas 00:43:15:65). Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Kopczewski z Koszalina (czas 00:45:55.15). Najlepszą zawodniczką wśród kobiet była Wiktoria Naczk z Lęborka zajmując trzynaste miejsce w klasyfikacji ogólnej (00:50:00.55).

Parę minut po godzinie 13-stej odbyły się zawody dla najmłodszych - mini Nordic Walking.